منوی سایت

امتیاز قهوه های اسپشیال در SCA به چه چیزی بستگی دارد ؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین قهوه تخصصی باید استانداردهای انجمن قهوه تخصصی آمریکا (SCAA) را داشته باشد. این انجمن در سال ۱۹۸۲ تشکیل شده است اعضای SCAA در سال ۲۰۱۶ میلادی به به ادغام با انجمن قهوه تخصصی اروپا (SCAE) رای دادند و پس از این بود که بزرگترین انجمن قهوه جهان با اختصار SCA و داشتن ۱۰ هزار عضو فعال شکل گرفت.

به هر حال قهوه تخصصی باید از آزمون این این اجمن موفق بیرون بیاید. در برگه قهوه‌آزمایی SCA دانه قهوه را برمبنای خصیصه‌هایی از جمله عطر (aroma یا بوی خیس سابه‌ی قهوه بعد از آب ریختن)، رایحه (fragrance یا بوی خشک سابه‌ پیش از آب ریختن)، طعم، شیرینی، اسیدیته و تن‌واری (body) ارزیابی می‌کنند. اما سوای از ارزیابی حسی نمونه قهوه، دانه سبز قهوه‌ای که مورد ارزیابی قرار می‌گیرد از نظر بصری (visual) هم بررسی می‌شود. یک نمونه قهوه برای این‌که بتواند صفت تخصصی را کسب کند، در هر ۳۵۰ گرم نمونه، نباید هیچ عیب عمده یا اولیه (fault) مانند دانه سیاه یا دانه ترش داشته باشد و کمتر از ۵ عیب ثانویه (taint) مانند دانه شکسته داشته باشد.

مطابق این استاندارد قهوه‌ای که نمره‌ بالاتر از ۸۰ بگیرد قهوه تخصصی شناخته می شود و البته پیش زمینه کسب چنین نمره‌ای کشت قهوه در اقلیم و ارتفاع مناسب از سطح دریا و در بهترین زمان از سال، کشت در خاک مرغوب و برداشت و فرآوری مناسب است.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.