منوی سایت

بهترین زیرگونه قهوه (گیشا ) :

زیرگونه گیشا gesha – geisha

به نظر بسیاری از متخصصین قهوه “هیچ قهوه ی دیگری مثل آن نیست ”

قهوه ای فوق العاده معطر در هنگام تماس  با آب که عطر های شیرین گیاهی شکوفه لیمو یاسمن و عسل بلافاصله در آن قابل تشخیص میباشد . نوعی ته مزه ترنج همراه با اسیدیته مطلوب به عنوان شاخص طعمی این زیر گونه در نظر گرفته میشود . اقای ریک راین هارت ، متخصص چشایی قهوه مالک کارخانه قهوه گروند ورک و سرپرست SCAA      تجربه قضاوت این قهوه را در مسابقات بهترین قهوه پاناما چنین بیان میکند : این قهوه دارای عطری متناسب با میزان شدت و پیچیدگی طعمی ان بوده ،علاوه بر ان دارای بافت خوب اسیدیته ملایم و شیرینی کلی میباشد که در مجموع انرا به یکی از کاملترین فنجان های قهوه ای که تا کنون چشیده ام تبدیل  نموده است . جف واتس ، خریدار دانه سبز برایی شرکت  intelligentsia  میگوید : وقتی که قهوه گیشا مزرعه اسمرالدا را چشیدم ، حس کردم رده هایی از نور در ان جاری است . دان هالی مدیر کنترل کیفی شرکت  green mountain coffee   در ورمونت امریکا در مسابقات بهترین قهوه پاناما : من ادم مذهبی نیستم ولی وقتی این قهوه را پشیدم صورت خدا را در فنجان حس کردم . این زیرگونه ابتدا در دهه ۱۹۳۰ میلادی  از جنگل هاس قهوه در کشور اتیوپی جمع اوری و از انجا در ایستگاه تحقیقاتی در تانزانیا فرستاده شد .

زیر گونه گیشا در پاناما اولین بار توسط دون پاچی کارمند وزارت کشاورزی این کشور معرفی گردید . وی آنرا به عنوان گونه ای با برگ های مقاوم در برابر بیماری زنگ از کشور کاستاریکا به همراه اورد  و میان همسایه هایش تقسیم کرد . این زیر گونه با توجه به محصول کم و طعم متوسط درختان حاصله نوعی شکست کشاورزی محسوب میگردید . اما با کاشت و پرورش گیاه در ارتفاعات بالاتر حدود ۱۶۰۰ متر از سطح دریا و بیشتر با شرایط جوی و خاک مناسب این زیر گونه توانست بهترین شاخصه های خود را ارائه کند .

سپس در مسابقات بهترین قهوه پاناما در سال ۲۰۰۴ توسط نظر داوران و  سایر حرفه ای های بین المللی دنیای قهوه را به خود جلب نماید و اکنون با ارائه عطر و طعمی بسیار متفاوت از تمام دیگر گونه های امریکایی مرکزی و لاتین همچنان شگفت انگیز بماند . با توجه به تنوع بسیار زیاد شرایط ویژه اب و هوایی در کشور پاناما گستردگی بسیار متفاوتی نیز در شاخصه های طعمی و عطری از گونه ای مختلف گیشا در این کشور قابل مشاهده است . حقیقتا گیشا زیرگونه اعجاب انگیزی است .

 

در مطلب بعدی در مورد انواع فراوری قهوه بحث خواهیم کرد .

قسمتی از کتاب الفبای قهوه (نویسنده : اسماعیل کیانی )

۰ دیدگاه

یک دیدگاه ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.