منوی سایت

سفر به مزارع اتیوپی

سیدامو :

یکی از مناطق خوب برای کشت قهوه در اتیوپی شهر سیدامو می باشد که درختان قهوه در این منطقه در ارتفاعات ۱۵۰۰ تا ۲۲۰۰ متری از سطح دریا رشد می کنند.

شرایط مناسب و ارتفاع مناسب از سطح دریا باعث می شود که دانه های قهوه در این منطقه دیرتر نسبت به گونه های دیگر رشد کنند و مواد مغذی و معدنی خاک را بیشتر جذب کنند که دارای طعم قوی تری می باشند؛ و حتی باعث می شود دانه های سخت تر نسبت به دانه های قهوه در ارتفاعات پایین شوند.

همچنین باعث میشود خصوصیات عطری و طعمی بهتری داشته باشند. پس از این اطلاعات نتیجه میگیریم که دانه قهوه سیدامو اتیوپی جز مرغوب ترین دانه های قهوه به شمار می آید و یک منطقه خوب برای کشت قهوه است.

از خصوصیات طعمی و عطری قهوه سیدامو می توان به عطر میوه ای و مرکبات تا عطرهای گلی و آجیلی با طعمی تمیز و بی نقص این گونه قهوه اشاره کرد.کشاورزان در منطقه سیدامو گونه های متفاوتی از دانه های قهوه عربیکا تولید و کشت می کنند. به همین دلیل پیچیدگی های طعمی و عطری فوق العاده را در گونه های مختلف قهوه سیدامو می توان چِشید.

در منطقه‌ی سیدامو به‌خاطر تندی کامل، طعم‌ یادهای پیچیده و شیرین با اسیدیته‌ی پایین و عطر گل و چوب مشهور است.

بخشی از قهوه‌ی سیدامو با فرآوری خیس و برخی با فرآوری خشک تهیه می‌شود. نسبت به نظریه های موجو می گویند که اولین گیاه قهوه در منطقه سیدامو کشف شده است.

دانه قهوه سیدامو

خصوصیات کلی قهوه سیدامو اتیوپی

  • گونه : عربیکا

  • عطر : مرکبات ، کاکائو

  • طعم : ته مزه مرکبات ، لیمو

  • اسیدیته : متعادل

  • غلظت : متوسط

  • ارتفاع از سطح دریا : ۱۵۰۰ – ۲۲۰۰ متر

  • جنس دانه : سخت

رسیدیم به محبوب ترین قسمت از اتیوپی یرگاچف منتقه ای که طعم یاد های فوق العاده اش مارا به بهشت میبرد :

قهوه یرگاشف از محبوب ترین زیر گونه های قهوه اتیوپی به حساب می آید.

اولین کارگاه‌های فرآوری خیس قهوه در سال ۱۹۷۲ میلادی در اتیوپی بنا شدند و چهار دهه بعد از آن هنوز هم بر تعداد این کارگاه‌ها در جنوب و غرب اتیوپی افزوده می‌شود.

قهوه یرگاشف اتیوپی دست سرمایه‌گذاران این صنعت را باز کرده و امروزه کارگاه‌های فرآوری خیس با بهترین و به‌ روزترین تجهیزات شرکت‌ های خارجی مشغول فعالیت هستند.

جداسازی بخش گوشتی میوه قهوه از دانه که در روش خیس انجام می‌شود.

استیو مکتاتونیا از متخصصان برشته‌کاری و قهوه‌ آزمایی ، در مورد قهوه‌ یرگاشف می‌گوید: قهوه‌ فرآوری خیس یرگاشف عطر یاس، مرکبات و چای دارجلینگ(چای دارجیلینگ، در باغ‌های چای منطقه دارجیلینگ در ایالت بنگال غربی، در شمال هند، در پای کوه ‌های هیمالیا، کشت، تولید و فرآوری می‌شود. این چای، هنگامی که دم می‌کشد، عطر و مزه متمایز و رنگ روشنی دارد. داستان چای دارجیلینگ در حدود سال ۱۸۵۰ آغاز شد.) سیاه دارد. این قهوه لایه‌هایی از طعم لیمو و وانیل را بروز می‌دهد و پس‌ مزه‌ای چون انگور سفید دارد.

گوجی :

اتیوپی کشور بزرگی در زمینه تولید قهوه با کیفیت است . این کشور در مناطق کشت قهوه خود  هرروزه در حال پیشرفت در زمینه فراوری های مختلف است اما استفاده از فراوری های مخمری در منطقه گوجی بیشتر به چشم میخورد و همین باعث شده که طعم های واینی و رام را دارا باشند همچنین طعم یاد های انگور قرمز و طعم میوه های قرمز در ان ب کام برسد .

متاسفانه برای این منطقه به خصوص اطلاعات زیادی در دست نیست اما به زودی مقاله ای کامل برای این منطقه فوق العاده و روش های خاص فراوری که کشاورزان مورد استفاده قرار میدهند خواهیم گذاشت .

 

 

۰ دیدگاه

یک دیدگاه ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.