منوی سایت

یک فنجان قهوه ایده آل در خانه

سلام به دوست داران قهوه که این روزها  به خاطره این مهمون نا خونده (کرونا ) مجبور شدیم تو خونه بشینیم برای همین لازم دونستیم تا مطالبی رو به اشتراک بذاریم  که بتونین یک قهوه  ایده ال تو خونه برای خودتون درست کنید .شما  تو خونه ممکنه  موکاپات یا اسپرسو ساز خونگی یا نیمه صنعتی داشته باشین اما همیشه این سوال براتون پیش اومده که چطور مثل کافه ای که اخرین بار  قهوه نوشیدین  یک فنجون قهوه درست کنین . خب ! ما قراره باهم بعضی چیزای مهم که خیلی تاثیر گذارن رو بهتون بگیم  . و قطعا  شما بعد از خوندن این مقاله میتونین یک قهوه خوب برای خودتون درست کنید .

آب :

اولین و مهم ترین فاکتوری که کمتر بهش توجه میشه ابه . وقتی  نسبت آب و قهوه رو در یک فنجان اسپرسو برسی میکنیم میفهمیم که اب چقدر مهمه اما این سوال پیش میاد که اب چه اهمیتی داره ؟

حدود ۹۸ درصد یک اسپرسو رو آب تشکیل میده آب به قدری مهمه که اگه کیفیت اون پایین باشه میتونه با کیفیت ترین قهوه رو با طعم نا مطبوع همراه کنه .

TDS یا همون مقدار مواد جامد محلول در اب نباید خیلی زیاد یا خیلی کم باشه بر اساس اطلاعات  که بدست اوردیم TDS بهتره بین ۹۰ تا نهایتا ۱۴۰ باشه . این مواد جامد شامل پتاسیم و اهن و بی کربنات کلسیم پتاسیم و … میشه و میزان اونا باید به اندازه کافی باشه . البته  این میزان در بازه ۹۰ تا ۱۴۰ تغییر میکنه و باریستا های حرفه ای بررای هر قهوه از TDS مشخصی استفاده میکنن . چرا که برای اینکه یک قهوه ایده ال دم اوری کنن باید چندین بار کاپینگ کنن تا ببین چه TDS مناسب قهوه شونه .

بهتره از اب معدنی یا تصفیه شده  برای این کار استفاده بشه البته در مورد اب معدنی باید ابتدا جدول ترسیم شده بر روی اب رو  مشاهده کنید .

مورد دوم دمای ابیه که استفاده میکنین هرچه دمای اب کمتر باشه برای قهوه بهتره . اگر اب شما در دمای ۶۰ درجه باشه قهوه مدت زمان کمتری داره تا خودشو نشون بده اما اگه دمای اب مثلا ۲۰ درجه باشه این مدت زمانت بیشتر شده و از  قهوه عصاره بهتری میگیرین . این در مورد موکاپات یا همون اسپرسو ساز های رو گازی حائز اهمیت فراوانی هستش .

نسبت قهوه به اب عامل سومه  که میتونه اهمیت زیادی برای یک اسپرسو ایده ال داشته باشه . وقتی از یک اسپرسو ایده ال حرف میزنیم یعنی قهوه ای که بالانس طعمی داشته باشه . در یک اسپرسو ایده ال نباید تلخی و ترشی نا مطبوع به کامتون باقی بذاره . معمولا  در مدت زمان ۲۰ ثانیه برای اسپرسو باید ۲۵ تا ۳۰ میل عصاره گیری کنید( حجم قهوه ۷ تا ۱۱ گرم )  و برای دبل اسپرسو ۵۰ تا ۶۰ میل (حجم قهوه ۱۸ گرم )

توجه کنید که اعداد بالا در هر دستگاهی متفاوت است و شما باید چندین بار امتحان کنید تا زمانی که به بالانس طعمی برسید .

شدت تلخی و ترشی به عوامل زیادی بستگی داره که در این مقاله نمیگنجه اما در مقالات بعدی حتما در مورد اون بحث میکنیم .

در این مقاله در مورده اهمیت اب مطالبی را با شما به اشتراک گذاشتیم به نظره شما چه عوامل دیگری در به وجود امدن یک فنجان قهوه ایده ال اهمیت دارند ؟

نوشته شده توسط : میثم طیرانی

 

 

۰ دیدگاه

یک دیدگاه ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.